سرشار از امید و نشاط باش...

سرشار از امید و نشاط باش...

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

آنتونی رابینزدر كتاب یادداشت‌های یك دوست می‌نویسد:

 

 

سرشار از امید  و نشاط باش. دوست من (دابلیو میچل) در یك حادثه تصادف وحشتناک موتورسیكلت دو سوم بدنش سوخت. صورت او چنان سوخت بود که قابل شناسایی نبود. زمانی كه در بیمارستان بستری شد تصمیم گرفت به هر قیمتی كه شده، راه حلی برای كمك کردن به اطرافیان خود پیدا كند.میچل اعتقاد داشت كه خنده می‌تواند دنیای دیگران را روشن كند و این اتفاق هم افتاد. او معتقد بود كه می‌تواند موجب شادی دیگران شود، به درد‌ دل مردم گوش فرا دهد و به آنان آرامش ببخشد و همین طور هم شد. چند سال بعد حادثه دیگری برایش اتفاق افتاد. در سانحه‌ی هوایی از كمر به پایین فلج شد.

او امید خود را نه تنها از دست نداد بلكه توجه او به پرستار زیبایی كه در بیمارستان خدمت می‌كرد جلب شد. در پی آن بود که دل او را بدست آورد
دوستانش او را نادان خواندند. شاید در دل خود حرف آنها را تصدیق می‌كرد، با وجود این هرگز از رویاهای خود دست برنداشت. «دابلیو میچل» آینده خود را در كنار این زن بسیار درخشان تصور می کرد. بنابراین از فنون جلب توجه و هوش و شوخ‌طبعی، روح آزاده، و شخصیت پویای خود برای جلب توجه او بهره برد و سرانجام با وی ازدواج كرد.

غالباً مردم اگر در شرایط او باشند برای رسیدن به چنین رسالت بزرگی،  كمترین تلاشی هم نمی‌كنند، اما او بخت خود را امتحان کرد و زندگیش برای همیشه دگرگون نمود.

بایستی بدانیم كه ما بهترین افراد برای داشتن یك زندگی عالی هستیم.بنابراین نباید برای خودمان محدودیت درست کنیم. با خودتان دوست شوید، بابت اتفاق‌هایی كه در گذشته رخ داده خود را سرزنش  نكنید بلكه خود را از مشکلات برگیرید و به راه‌حل‌های مناسب فكر كنید. اهداف و آرزوهای خود را در برگه سفیدی یادداشت کنید و برای آن‌ها زمان تعیین كنید. باور كنید اگر روزی دوبار در جای آرامی بنشینید و چند لحظه ای به اهداف خودتان فكر كنید حتماً به آنها دست پیدا می کنید. لذت، غرور، هیجان ناشی از رسیدن به آرزوها را لمس كنید و در صفحه ذهن خود جزئیات شگفت‌انگیز آن موفقیت را به چشم ببینید و به گوش بشنوید. لازم نیست تنها به خودتان فكر كنید بلكه كسان دیگری را هم كه در زندگیتان نقشی دارند در نظر داشته باشید. اگر دلیل كافی برای نیل به هدف‌های خود داشته باشید واقعاً می‌توانید هر كاری را در این دنیا انجام دهید.